top of page

Grupo az radio

Público·420 miembros

Priceasna Doamne Eti A Mea Iubire


LINK --->>> https://www.google.com/url?q=https%3A%2F%2Fbytlly.com%2F2tDaSh&sa=D&sntz=1&usg=AOvVaw0eJeGqm3BKJmh9YQqaWWUM



Priceasna Doamne Eti A Mea Iubire


5. Ai mil Iisus ! Ai mil de mine, ai mil Iisus Ascult-m ziua inoaptea i seara Tot dorul din suflet plngnd i L-am spus i totuintr-una mi crete povara. M-nconjur valuri i fl cri m-ncing i-n fact zarea se-ntinde pustia Ai mil de mine Iisus s-nving Cnd fiareleurl i vine urgia. Strin mi-e casa, strini mi-s ai mei Cu ur-mirscumpr iubirea de Tine Cnd, inima-i pierde puterile ei Ai mil , aimil, Iisuse de mine. Departe-i izvorul i setea mi-e grea Departe-ialinul i inima-i par Ai mil , Iisuse, de dragostea mea Cnd ziua enoapte i zorii s sear Aeaz-mi Iisuse al Crucii srut Pe frunte, pebuze, pe ochii cu ran i-mi binecuvnt sub dulcele scut Iubirea dinuna i crucea din dou.


Ascult Doamne, ruga mea Ce-o-nal ades spre Tine, Ascunde-m-niubirea Ta i f ce vrei cu mine! Atia Doamne-ar fi dorit S plec delng Tine Dar n-am plecat, c Tu i-ai dat, Viaa pentru mine! Cu sngescump m-ai ctigat i m-ai atras la Tine, n palma-i sfnt m-ai spat Sfiu pe veci cu Tine! Atunci cnd nu pot s-neleg Ce planuri ai cumine Vorbete-mi, Tu, prin Duhul Sfnt S merg doar dup Tine! Cci nusunt nimnui dator Dator i sunt doar ie S Te urmez o Domnul meu Aicin pribegie. S Te iubesc cum n-am iubit Pe nimeni niciodat, Cu limbide foc, ceresc Iisus, Aprinde-mi viaa toat!


Chiar dac-attea valuri, Doamne, Se npustesc n viaa mea Eu tiu cTu mi eti scparea i pentru veci ndejdea mea. Chiar dac-atia noriIisuse M-mpiedic s Te zresc Te simt att de-aproape Doamne, C nu tiucum s-i mulumesc. Chiar dac cei mai dragi Iisuse Nu m-neleg, saum-au uitat mi e de-ajuns c sunt cu Tine mi e de-ajuns c suntsalvat. mi e de-ajuns a Ta iubire Cnd merg pe drumul Tu curat CciTu eti totul pentru mine Eti viu, eti Sfnt cu-adevrat! Tu-mi etindejde i lumin Mi-eti adpost de orice ru


Tu cu rbare-ai ateptat Cu Duhul Sfnt m-ai mbrcat, i ani ntregim-ai nvat S merg n pas cu Tine. Dar azi privind lumina Ta i faa Tacea dulce, i mulumesc de mii de ori i vreau s-i spun Iisuse: C nu-isuspin att de greu Pe ct de mare-i harul Tu i izbvirea care-o daiPrin jertfa de pe Cruce. C nu-i iubire ca a Ta Cu drag sne-nconjoare, C nu-i putere ca a Ta S ne in pe Cale. C nu e soaremai mre i nici ales ntre alei, S mngie n ceasul greu Fptura miniiTale.


Fr Tine nu-i sub soare Nici via, nici culoare. Numai Tu, Iisuse,Doamne Te ocupi de orice floare Dnd mireasm-mbietoare. Fr Tine nu-iodihn, Doar pcate i ruin. Numai Tu, Iisuse, Doamne Te ocupi deorice vin Dnd iertare i lumin. Fr Tine nu e pace, E durere i eteam. Numai Tu, Iisuse, Doamne Te ocupi de orice floare i i tornibalsam pe ran. Fr Tine nu-i iubire, E pustiu i amgire Numai Tu,Doamne, Iisuse Prin iubirea de pe Cruce M pzeti de pustiire. FrTine nu-i dorin


57. Fii cu mine-n orice loc De acum toat viaa mea Eu mi-o pun nslujba Ta Fii cu mine-n orice loc Asta Doamne eu Te rog i ale melemini le ia S lucreze-n via Ta i picioarele de-acum S urmeze al Tudrum i sfinete glasul meu S Te laude mereu Sufletul mi-l f curat Cas-i cnte nencetat Libertatea i jerfesc Tot ce-i sfnt i druiesc niubire s m iei F cu mine tot ce vrei Doamne, Dumnezeule ceresc D-miputere c-mi doresc S pot cnta cu-nlesnire A Ta cereasc mrire FiiDoamne cu ndurare i-mi iart pcatul mare


58. Glorie cntai Refren: Glorie cntai i v bucurai Domnul Iisusiubire ne-a adus Iubire ne-a adus Adevr v zic Nu v temei de nimicDomnul Iisus iubire ne-a adus! El pe cuce s-a jertfit A-nviat i-abiruit Domnul Iisus iubire ne-a adus! Iubire ne-a adus Refren Astzifiece pcat El cu snge l-a splat Domnul Iisus iubire ne-a adus!Dumnezeu cel sfnt A iubit acest pmnt Domnul Iisus iubire ne-a adus!Iubire ne-a adus Refren Haide a ne ruga


Vie-mpria Sa Domnul Iisus iubire ne-a adus! n lumin s trim S numai pctuim Domnul Iisus iubire ne-a adus! Iubire ne-a adus RefrenDoamne Dumnezeu meu Nu m prsi la greu Domnul Iisus iubire ne-aadus! Iubire ne-a adus Refren


68. Iisus te cheam Refren: Vino, Iisus te chem Vino acas copiliubit Vino, acum te-ntoarce Vino i vei fi fericit. De ce nu vii depe crri strine? De ce nu vii acas copil iubit? Eti zb




Acerca de

¡Te damos la bienvenida al grupo! Puedes conectarte con otro...

Miembros

  • Lawrence Jordan
    Lawrence Jordan
  • kseymx
  • Benzema Roy
    Benzema Roy
  • yug sharma
  • brad smith
    brad smith
bottom of page